Miskolcon nem tiltották be ezen eszközök használatát, de a polgármester szeretné, ha minél többen kerülnék, mivel az állatok megijednek a hang- és fényhatásoktól. Azt is megtekinthetjük, milyen roncsolást végez egy emberen a petárda, illetve a tűzijáték, ha baleset történik.
A kritikus éjszakán rengeteg háziállat szökik meg évről évre, így Tóth-Szántai József jelentkezett önkéntesnek az állatmentő ügyelethez. Egyébként is a pirotechnikai eszközökkel szemben foglalt állást, ezt a közösségi médiában egy rövid poszttal részletezte is.
“Szilveszterkor is gondoljunk a házi kedvencekre, ünnepeljünk felelősséggel! Szívügyeim közé tartozik az állatok védelme, ezért idén is jelentkeztem segítőnek a Szilveszteri Állatmentő Ügyelethez” – tette közzé Tóth-Szántai József.
Többen meg is jegyezték a polgármester posztja alatt, hogy a legjobb az lenne, ha Miskolc is követné például Tata, vagy több fővárosi kerület példáját, ahol teljesen betiltották a szilveszteri pirotechnikai eszközhasználatot is. A rendőrség be is mutatta egy tesztbábun, milyen hihetetlen roncsolást képes végezni a petárda és a tűzijáték, ha baleset történik. (az eredeti webhelyen megtekinthető videó, rákattintva megnyílik)

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!